Depilacja laserowa nazywana epilacją, to skuteczny zabieg kosmetyczny. Związki lasera usuwają włosy na nogach na stałe, dzięki czemu można cieszyć się gładką skórą przez cały rok, oszczędzając czas. Czym jest depilacja laserowa i jak przebiega?
Czym jest depilacja laserowa?
Epilacja laserowa to zabieg trwałego usunięcia owłosienia z różnych partii ciała, w również tym nóg. Działanie związków lasera wpływa na strukturę włosa usuwając melatoninę- barwnik, sprzyjając wypaleniu meszków włosowych wraz z cebulkami w fazie ich wzrostu. Efektywna depilacja laserowa wymaga kilku serii zabiegów, które dobierane są indywidualnie, uwzględniając czynniki takie jak jakość, kolor oraz grubość włosa. Działania powtarza się zazwyczaj co 4-6 tygodni, do momentu uzyskania trwałych efektów.
Jak przebiega depilacja laserowa?
Planując depilację laserową wybierzmy zaufany salon, który przeprowadza zabiegi na certyfikowanym sprzęcie. Pozwoli to uniknąć niepożądanych skutków i oparzeń. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, trwa około 40-60 minut. Pierwszym krokiem udanej depilacji laserowej, jest nasmarowanie poddawanej czynnością skóry żelem, ułatwiającym gładkie przejście po ciele głowicy lasera. Następnie wykonywany jest zabieg naświetlania związkami lasera mieszków włosowych, mający na celu usunięcie barwnika z włosa, doprowadzając do ich osłabienia i trwałego usunięcia.
Jak się przygotować?
Zabieg zaplanujmy w sezonie, w którym skóra nie jest narażona na promieniowanie słoneczne, sprzyjające poparzeniom. Miesiąc przed zabiegiem, nie można wykonywać depilacji, wpływającej na naturalny wzrost włosa (depilatorem, plastrami/kremami depilującymi). Depilacja wymaga przygotowania włosów, poprzez ich skrócenie maszynką.
Przeciwwskazania
Umawiając się na wizytę w profesjonalnym i przede wszystkim zaufanym salonie, należy zapytać o możliwe przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Najczęściej spotykane przeciwwskazania, to w szczególności:
- Przyjmowanie leków światłoczułych (takich jak nagietek i dziurawiec),
- czas ciąży i karmienia piersią,
- wszelkie infekcje w miejscu, w którym przeprowadzany jest zabieg,
- świeża opalenizna, zastosowanie samoopalaczy,
- żylaki na nogach,
- łuszczyca,
- przeprowadzone zabiegi złuszczające i peelingi przed depilacją.
Wątpliwości wynikające z chorób oraz schorzeń, wpływające na depilację laserową można skonsultować z lekarzem lub profesjonalistą, który wykonuje zabieg.